İstilİk, Havalandırma və Kondisiyalaşdırma sistemləri, Su təchizatı, Sanitariya,
19-22 oktyabr tarixində Bakı Ekspo Mərkəzində 9-cu Beynəlxalq İstilik, Havalandırma və Kondisiyalaşdırma sistemləri, Su Təchizatı, Sanitariya, Ətraf mühitin Mühafizəsi Texnologiyaları, Üzgüçülük Hovuzu və Bərpa Olunan Enerji “Aquatherm Baku 2016” sərgisi keçiriləcək. Keçirildiyi illər ərzində sərgi özünü istilik, havalandırma və havanın kondisiyalaşdırması (“HVAC”) üzrə peşəkarların görüşü, yeni tərəfdaş axtarışı və sərfəli müqavilələrin bağlanması, eləcə də həm Xəzər, həm də Qafqaz regionlarının bazarlarında biznesin inkişaf etdirilməsi üçün mükəmməl platforma kimi doğruldub. Sərgi hər il minlərlə insan tərəfindən ziyarət olunur (ötən il ziyarətçilərin sayı 11562 nəfər təşkil etmiş, iştirakçıların 14%-i isə “Aquatherm Baku 2015” sərgisində sərfəli müqavilələr imzalamışdır).
Builki sərgi Azərbaycanı, Almaniyanı, Çini, Finlandiyanı, İtaliyanı, Misiri və Rusiyanı təmsil edən şirkətləri bir araya gətirəcək. Türkiyədən olan şirkətlər isə sərgidə geniş tərkibdə iştirak edirlər. Hal-hazırda sərgi iştirakçılarının siyahısında “Aquart” (Azərbaycan), “Euroclima” (Azərbaycan), “Sauna İnşaat” (Azərbaycan-Finlandiya), “Yusiko” (Azərbaycan), “AS PIPE” (Azərbaycan), “Azboru” (Azərbaycan), “BestTechniK” (Azərbaycan), “BSS Group” (Azərbaycan), “Sablayn Servis” (Rusiya), “Azərtexnolayn” (Azərbaycan), “EGIS” (Misir), “CEWAL S.P.A.” (İtaliya), “Alarko” (Türkiyə), “Turan Makina” (Türkiyə), “Yongkang Huandi Kitchenware Co., Ltd.” (Çin), “Polymart” (Azərbaycan), “Eleks” (Türkiyə) və s. şirkətlər var.
“Aquatherm Baku 2016” sərgisində ventilyasiya və kanalizasiya sistemləri, hidrantlar,  boru armaturları, kombi / istilik sistemləri, borular, fitinqlər, radiatorlar, suqızdırıcı qazanlar, nasoslar, nasos stansiyaları, su qızdırıcıları, eləcə də polietilen (PE), polipropilenin törəmə polimeri (PPPRC) və polivinilxlorid (PVX) məmulatlar üçün qaynaq avadanlığı, qızdırıcı qazanlar və bir çox digər məhsul təqdim olunacaq. Sərgidə “Arcelik”, “Harvia”, “Immergas”, “Mitsubishi”, “E.C.A.”, “Trox”, “Unipump” və “SPK” kimi brendlər iştirak edir.
Ənənəvi olaraq, sərgidə bu sahənin yenilikləri də nümayiş etdiriləcək. İnnovativ məhsullar arasında həm yuxarı, həm də aşağı hissədən su qəbul edən və yüksək keyfiyyətli materialdan hazırlanmış “Bavlenets” sualtı vibrasiya nasosları, habelə istənilən model məişət nasoslarının idarə və mühafizəsi üçün unikal avtomatika blokları (“Sablayn Servis” şirkəti, Rusiya), istənilən dildə işarə qrafikalı displeydən rahatlıqla istifadə etməyə imkan verən yeni “Enjoy” markalı divar termostatları (“Cewal S.P.A.” şirkəti, İtaliya) və binaların mühəndislik sistemlərinin layihələndirilməsi sahəsində tətbiq olunan qabaqcıl proqram təminatlarını (“LiNear GmbH” şirkəti) qeyd etmək olar.

Анонс-релиз - Aquatherm Baku 2016
«Отопление, Вентиляция, Кондиционирование, Водоснабжение, Сантехника, Технологии по Охране Окружающей Среды,
Бассейны и Возобновляемая Энергия»
Анонс-релиз
С 19 по 22 октября в Баку Экспо Центре пройдет 9-я Международная Выставка «Отопление, Вентиляция, Кондиционирование, Водоснабжение, Сантехника, Технологии по Охране Окружающей Среды, Бассейны и Возобновляемая Энергия» Aquatherm Baku 2016. За годы проведения выставка зарекомендовала себя как идеальное место для встречи профессионалов HVAC отраслей, для поиска новых партнеров и заключения выгодных контрактов, для продвижения бизнеса на Каспийском и Кавказском рынках. Ежегодно выставку посещают тысячи заинтересованных посетителей (в прошлом году количество посещений составило 11 562 человек, 14% участников сразу подписали контракты на выставке “Aquatherm Baku” 2015).
Выставка в этом году соберет компании из Азербайджана, Египта, Германии, Италии, Китая, России, Финляндии. Большим составом выступят компании из Турции. На данный момент в списке участников выставки такие компании, как: Aquart (Азербайджан), Euroclima (Азербайджан), Sauna Insaat (Азербайджан-Финляндия), Yusiko (Азербайджан), AS PIPE (Азербайджан), Azboru MMC (Азербайджан), BestTechniK (Азербайджан), BSS Group (Азербайджан), ООО «Саблайн Сервис» (Россия), Azertexnolayn (Азербайджан), EGIS (Египет), CEWAL S.P.A. (Италия), Alarko (Турция), Turan Makina (Турция), Yongkang Huandi Kitchenware Co., Ltd. (Китай), Polymart (Азербайджан), Eleks (Турция) и многие другие.
Aquatherm Baku 2016 представит вентиляционные, канализационные системы, гидранты, трубопроводные  арматуры, комби, отопительные системы, трубы, фитинги, радиаторы, бойлеры, насосы, а также насосные станции, водонагреватели, сварочное оборудование для PE, PPRC, PVC, нагревательные котлы и многое другое. На выставке принимают участие такие бренды, как Arcelik, Harvia, Immergas, Mitsubishi, E.C.A., Trox, Unipump, SPK.
Традиционно выставка продемонстрирует новинки отрасли. Среди инноваций можно выделить погружные вибрационные насосы «Бавленец» с верхним и нижним забором воды из высококачественных материалов, также уникальные блоки автоматики для управления и защиты бытовых насосов любых моделей (компания «Саблайн Сервис», Россия); новые настенные термостаты под названием «Enjoy», позволяющих с удобством пользоваться иконографическим дисплеем на любом языке (компания Cewal S.P.A. Италия); передовые программные обеспечения в сфере проектирования инженерных систем зданий (компания LiNear GmbH).
Выставка пройдет при официальной поддержке Фонда Поощрения Экспорта и Инвестиций в Азербайджане AZPROMO и Национальной Конфедерации Организаций Предпринимателей Азербайджанской Республики ASK. Организаторами мероприятия являются Iteca Caspian и ITE Group и ее партнеры - EUF (Турция), ITE Gulf (ОАЭ), ITE China (Китай), активно привлекающие международные компании к участию в азербайджанской выставке.