Yeni və alternativ məhsulların təqdimatı
ANKA construction şirkəti beş ilə yaxındır Azərbaycanda tikinti və layihələndirmə işləri ilə məşğuldur. Mən əvvəllər də “Aquatherm Baku” sərgisində olmuşam. O, yeni şirkətlərlə tanış olmaq, tikinti və layihələndirmə texnologiyaları sahəsindəki yenilikləri öyrənmək imkanı yaradır. Düzünü desəm, son bir neçə ildə sərgidə daha az yeni məhsul nümayiş olunur: əvvəllər Avropa şirkətləri daim öz sürpriz yenilikləri ilə burada iştirak edirdilər.
Mən tikintiyə aid olan hər şeylə maraqlanıram. Mən konkret məhsul axtarmıram. Bununla belə, su təchizatı və istilik sistemləri üçün çoxlu sayda filtrlərlə tanış olmaq maraqlı idi. Biz tikinti sektorunda fəaliyyət göstərdiyimizə görə, layihələndirmə yenilikləri ilə yanaşı, innovativ prosesləri də izləyirik. İstənilən bazarın biznes qanunları alternativ məhsulları izləmək ehtiyacının yaranmasını təmin edir. Yerli istehsalçılar bizi maraqlandıran yeni məhsulları nümayiş etdirdilər. Möhtəşəm ekspozisiya ilə bizi təəccübləndirən STP şirkətini ayrıca qeyd etmək istərdim.
Düşünürəm ki, “Aquatherm” kimi sərgilər ölkə üçün, bir çox insan üçün lazımdır. Sərgilər insanların yeni əlaqələr qurduğu və mövcud tendensiyaları tələsmədən təhlil etdiyi bir məkandır.

Знакомство с инновациями и альтернативными продуктами
Компания ANKA construction почти пять лет занимается строительством и дизайном в Азербайджане. Ранее я уже посещал выставку Aquatherm Baku. Она обеспечивает возможность познакомиться с новыми компаниями, узнать об инновациях в строительстве и технологиях проектирования. Честно говоря, в последние несколько лет выставка стала экспонировать меньше новинок: раньше тут с сюрпризами инноваций постоянно присутствовали европейские компании.
Меня тут интересует все, что связано со строительством. Конкретной продукции я не ищу. Однако мне было интересно ознакомиться с большим количеством фильтров для водоснабжения, отопления. Так как мы работаем в секторе строительства, помимо новшеств дизайна, мы также следим за инновационными процессами. Законы бизнеса любого рынка предусматривают необходимость следить за альтернативными продуктами. Местные производители выставили новинки, которые нас заинтересовали. Отдельно хотелось бы отметить компанию STP, которая удивила нас эффектной экспозицией.
Я считаю, что такие выставки как Aquatherm нужны для страны, для многих людей. Выставки — это место, где люди устанавливают новые связи и исподволь анализируют современные тенденции.