Məhsullarımız Qarabağ bölgəsində aktiv istifadə edilir
Azertexnolayn MMC-ti Sumqayıt Kimya Sənaye Parkının (SCIP) ərazisində ilk rezident olaraq təməli qoyulan şirkətdir.  2013-cü ildə istismara verilən şirkət  ölkəmizdə sənaye infrastrukturunun inkişafı, onun mövcud potensialının daha da möhkəmlənməsi və müasirləşdirilməsi istiqamətində professional səylərini göstərməkdədir.
Şirkətin 24 ha ərazisində 3 zavod və 2 istehsal sahəsi yerləşir - Polad boru zavodu, Çuqun tökmə zavodu, Polietilen məmulatları zavodu, Plastik injeksiya istehsal sahəsi və Metal hasar istehsal sahəsi.
Aquatherm Baku 2022 sərgisində məhsullarımızın və xidmətlərimizin əsası olan polad boruları, polietilen məmulatları, çuqun töküm məmulatları, metal hasarları və lobaratoriya xidmətlərimizi nümayiş edəcəyik. Həmçinin yenilik olaraq tikinti texnikaları üçün Respublikamızda ilk dəfə istehsal oluna bilinən ehtiyyat hissələrini sərgi ziyarətçilərinə təqdim olunacaq.
Qeyd edim ki, əsas istehsalımızda olan yerli sənaye infrastruktur məhsulları olduğu halda, demək olar bütün məhsullarimiz hazırda Qarabağ bölgəsində aparılan yenidənqurma və bərpa işlərində aktiv istifadə edilir.
İllərdir keçirilən Aquatherm Baku sərgisini yüksək qiymətləndiririk. Sərgidən biz bazarda mövqelərimizin möhkəmlənməsini, tikinti və kommersiya şirkətləri ilə yeni əlaqələrin qurulmasını, uzunmüddətli tərəfdaşlarla işgüzar görüşlərin keçirilməsini gözləyirik.

Наша продукция широко используется в Карабахском регионе
ООО «Azertechnoline» – компания, основанная как первое предприятие- резидента Сумгаитского Химического Промышленного Парка (СХПП).
Компания, начавшая свою деятельность в 2013 году, работает в сфере развития промышленной инфраструктуры нашей страны, дальнейшего укрепления и модернизации имеющегося своего потенциала.
В компании имеется 3 завода и 2 производственных участка на территории 24 гектара - завод стальных труб, чугунолитейный завод, завод полиэтиленовых изделий, участок литья пластмасс под давлением и участок производства металлических ограждений.
На выставке Aquatherm Baku 2022 мы продемонстрируем стальные трубы, изделия из полиэтилена, изделия из чугуна, металлические ограждения и лабораторные услуги, которые составляют основу нашей продукции и услуг. В качестве новинки посетителям выставки будут также продемонстрированы запчасти для строительной техники, производство которых впервые может быть налажено в нашей Республике.
Отмечу, что хотя наша основная продукция предназначена для местной промышленной инфраструктуры, практически вся она в настоящее время широко используется в восстановительных работах в Карабахском регионе.
Мы высоко оцениваем выставку Aquatherm Baku, которая проводится уже много лет. От выставки мы ожидаем укрепления своих позиций на рынке, установления новых отношений со строительными и коммерческими компаниями, проведения деловых встреч с долгосрочными партнерами.