Elektrotexnika sənayesinin perspektivləri
Bizim assosiasiya elektrotexnika mühəndisliyi sahəsində 100-dən çox istehsal müəssisəsini özündə birləşdirən, Özbəkistan Respublikası Elektrotexnika Sənayesi Nazirliyidir. Biz əsasən üç sahədə işləyirik: kabinə və naqil məhsulları, məişət texnikası (kondisionerlər, qaz sobaları, mətbəx avadanlıqları) və güc avadanlıqları. Bugünkü sərgidə stendimizdə 6 şirkət təmsil olunur (“Vitech”, “Akfa”, “Texnopark”, “ICG”, “Uz Cooper”, “Shivaki” şirkətləri). “Vitech” şirkəti qızdırıcı qazanlar və mətbəx üçün bacalar istehsal edir. “Akfa” şirkət istilik sistemləri istehsal edir. “Texnopark” şirkət mis məhsulları istehsal edir. “Leo” şirkət su nasosları istehsal edir. “Shivaki” şirkət kondisionerləri təqdim edir.
Sərgidən çox böyük gözləntilərimiz var. Dövlət strukturu kimi Azərbaycan və Özbəkistan arasındakı ticarət-iqtisadi münasibətlərimizi genişləndirmək, hökumət nümayəndələri, eləcə də  işgüzar dairələrin təmsilçiləri ilə görüşlər keçirmək niyyətindəyik.
Hesab edirəm ki, bu cür sərgilərin keçirilməsi bu sənayenin inkişafında çox vacib rol oynayır, çünki burada bir çox regionlar birləşir, müxtəlif görüşlər keçirilir, təcrübə mübadiləsi aparılır və çoxlu sayda insan iştirak edir. Nəticədə hər kəs sərgidən özü üçün ehtiyacı və vacib olanı alır. Sərgilər yeni əlaqələrin qurulmasına, əməkdaşlığın inkişafına və ticarət-iqtisadi əlaqələrin möhkəmlənməsinə töhfə verir.

Перспективы электротехнической промышленности
Наша ассоциация - это министерство электротехнической промышленности республики Узбекистан, которая объединяет более 100 предприятий-производителей в области  электротехнической деятельности. Мы работаем в основном в трёх направлениях: кабино-проводниковая продукция, бытовая техника (кондиционеры, газовые плиты, кухонное оборудование) и силовое оборудование. На сегодняшней выставке на нашем стенде представлено 6 компаний (Vitech, Akfa, Texnopark, ICG, Uz cooper, Shivaki). Компания Vitech производит отопительные котлы и кухонные вытяжки. Компания Akfa производит отопительные системы. Компания Texnopark производит медную продукцию. Компания Leo производит водяные насосы. Компания Shivaki представляет кондиционеры.
У нас очень большие ожидания от выставки. Будучи государственной структурой, мы хотим расширить наши торгово-экономические отношения между Азербайджаном и Узбекистаном, провести переговоры с представителями власти, а также представителями деловых кругов.
Я считаю, что проведение такого рода выставок играет очень важную роль в развитии данной индустрии, так как множество регионов объединяются, проводят различные встречи, обмениваются опытом и привлекают очень большое количество людей. В итоге каждый получает от выставки то, что ему нужно и важно. Выставки способствуют налаживанию новых контактов, развитию сотрудничества и укреплению торгово-экономических отношений.