“WorldBuild Baku ”, “Aquatherm Baku” və “Securika Caspian” sərgilərinin açılışına həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirildi
17 oktyabr 2017
17 oktyabr 2017-ci il tarixində, saat 12:00-da Park Inn otelinin «Nəsimi» zalında, 23-cü Azərbaycan Beynəlxalq İnşaat, 10-cu Yubiley Beynəlxalq  İstlik, Havalandirma və Kondisiyalaşdirma Sistemləri, Su Təchizati, Sanitariya, Ətraf Mühitin Mühafizəsi Texnologiyalari, Üzgüçülük Hovuzu və Bərpa Olunan Enerji və 10-cu Yubiley Xəzər Beynəlxalq Mühafizə, Təhlükəsizlik və Xilasetmə Vasitələri sərgilərinin mətbuat konfransı keçirildi.
Mətbuat konfransında Anar Quliyev - Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyinin Aparat rəhbəri, Edvard Stroon – “İTE Group” şirkətinin regional direktoru, Maya Qafarlı – “WorldBuild Baku” sərgisinin meneceri və Rəşad Qədimov – “Aquatherm Baku” və “Securika Caspian” sərgilərinin meneceri çıxış ediblər.
Mətbuat konfransı zamanı KİV nümayəndələrinə sərgi ilə bağlı, həmçinin xarici iştirakçıların sərgidə hansı yenilikləri təqdim etdiyi və bu sahə ilə bağlı ölkə üçün yeniliklər haqqında ətraflı məlumat təqdim olunmuşdu. Mətbuat konfransında 20-dən artıq KİV nümayəndələri iştirak etmişdi, onların arasında AzTv, APA, Azertag, CBC, ITV, Interfax, Vestnik Kavkaza, Report, TREND və s.

Состоялась пресс-конференция посвященная открытию выставки WorldBuild Baku, Aquatherm Baku и Securika Caspian
В отеле Park Inn, зал «Насими», 17 октября 2017 года в 12:00 состоялась пресс-конференция 23-й Азербайджанской Международной Выставки «Строительство», 10-й Юбилейной Международной Выставки «Отопление, Вентиляция, Кондиционирование, Водоснабжение, Сантехника, Технологии по Охране Окружающей Среды, Бассейны и Возобновляемая Энергия» и 10-й Юбилейной Каспийской Международной Выставки «Охрана, Безопасность и Средства Спасения».
В пресс-конференции приняли участие: Анар Гулиев - начальник аппарата Государственного Агентства Жилищного Строительства при Президенте Азербайджанской Республики, Эдвард Строон – региональный директор ITE Group, Мая Гафарлы – менеджер выставки WorldBuild Baku и Рашад Гадимов – менеджер выставок Aquatherm Baku и Securika Caspian.
В ходе пресс-конференции представители медиа были подробно проинформированы о том, что будет представлено на выставке, что нового для страны и для отрасли предлагают зарубежные участники. В пресс-конференции приняли участие более 20 представителей СМИ, среди которых: AzTv, APA, Azertag, CBC, ITV, Interfax, Vestnik Kavkaza, Report, TREND и другие.