BestTeknik MMC və Anadolu Kafkas İnşaat Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiyə
Bizim həm Türkiyədə, həm də Azərbaycanda fəaliyyətimiz var. Türkiyədə Anadolu Kafkas A.Ş., Azərbaycanda  - BestTeknik MMC kimi fəaliyyət göstərir. Biz əsasən sənaye tipli, təzyiq altında olan tutumları istehsal edirik. Bura daxildir müxtəlif gücdə olan isti su, buxar, qızğın yağ, su qazanları, boylerlər, akkumulyasiya çənləri, istilik mübadiləedicilər, yəni bizim istehsal etdiyimiz aqreqatlar müəssisələrin güc mənbələridir. Müasir məssisələri qida sektorundan tutmuş ağır maşınqayırma sənayesinə kimi, neft-kimya sənayesinə kimi bu qazanlarsız, boylerlərsiz təsəvvür etmək mümkün deyil.
Biz yeni bir istehsalat sahəsini də açacağıq – genləşmə çənlərinin istehsalatını. Türkiyədən istehsal vasitələrimiz, dəzgahlar, aparatlar gəlmişdir və ilin sonuna kimi sexlərin tikintisini başa çatdıracağıq və gələn ildən tirajlı istehsalatı başlamağı planlayırıq. Həmin yeni müəssisə haqqında məlumatı da sərgi ziyarətçilərinə veririk.
2008-ci ildən biz davamlı olaraq AquaTherm Bakı sərgisinin iştirakçısıyıq. Hər il bu sərgidə iştirakımızın səbəbi odur ki, biz yeni partnyorlar, iş münasibətləri burada tapırıq, iş görüşmələri keçiririk, işləyirik və inanıram ki, bundan sonra da bu siyasətimizi davam etdirəcəyik. Son iki ilin sərgisinin ən çəkici tərəfi odur ki, burada daha çox bu sektora yaxın olan insanlar iştirak edir, sıradan olan insanlar gəlmir, bu sahəyə aid olan, inşaat sektoruna aid olan, mexanik işlərə aid olan, isitmə-soyutma sistemlərinə, havalandırma sistemlərinə aid olan ziyarətçilər daha çoxdur, daha çox tematik suallar verirlər və bu da təqdiredici haldır. Əlbəttə, sərgilərin həm maddi, həm mənəvi faydası var. Biz göstəririk ki, buradayıq, sahədəyik.

Заместитель директора
Мы работаем как в Турции, так и в Азербайджане. В Турции наша компания называется Anadolu Kafkas A.Ş., в Азербайджане — BestTeknik MMC. Мы специализируемся на производстве промышленного оборудования, работающего под давлением. В этот ассортимент входят котлы для горячей воды, пара, раскаленного масла, водяные котлы, бойлеры, аккумуляционные баки, теплообменники — то есть наши агрегаты являются источниками энергии для предприятий. Современные производства, начиная от пищевой промышленности и заканчивая тяжелым машиностроением, а также нефтехимией, невозможно представить без этих котлов и бойлеров.
Мы также планируем открыть новое производство — производство расширительных баков. Оборудование, станки и устройства для этого уже поступили из Турции, и к концу года мы завершим строительство цехов, а с начала следующего года начнем серийное производство. Информацию о новом предприятии мы также предоставляем посетителям выставки.
С 2008 года мы постоянно участвуем в выставке AquaTherm Baku. Причина нашего участия заключается в том, что на этой выставке мы находим новых партнеров, налаживаем деловые связи, проводим встречи и, уверен, будем продолжать эту стратегию в будущем. Наиболее привлекательной стороной выставки за последние два года является то, что здесь участвует больше специалистов, близких к нашему сектору. Случайных людей приходит меньше, зато больше участников, связанных с строительной отраслью, механическими работами, системами отопления, вентиляции и кондиционирования. Они задают более тематические вопросы, и это заслуживает похвалы.
Конечно, выставки приносят как материальные, так и моральные выгоды. Мы показываем, что мы здесь, на месте, и активно участвуем в процессе."