Plastik boru və fittinqlər
- 1981-ci ildə İranda təsis edilmiş “Polymer Golpayegan” (PG) şirkəti ölkədə plastik boru və fittinqlərin aparıcı istehsalçılarından biridir. Şirkət zavodda yüksək keyfiyyətli “PVC-U” borularının, “SWF” (“Soil, Waste and Vent” - Torpaq, Tullantı və Havalandırma) boru və fittinqlərin geniş çeşidini tanınmış “PG” ticarət markası altında  istehsal edir. “PVC-U” məhsul çeşidlərinə yeraltı və yerüstü kanalizasiya və drenaj sistemləri üçün boru və fittinqlər, su kəməri,  kabellərin çəkilməsi üçün büzməli şlanqlar, yağış sularının kənarlaşdırılması üçün borular və digər məhsullar daxildir. Bizim məhsullar Avropa, Mərkəzi Asiya, Afrika və Yaxın Şərq ölkələrinə ixrac olunur.
Biz sərgidə Azərbaycanının inşaat bazarına daxil olmaq, məhsul təchizatını həyata keçirmək məqsədi ilə iştirak edirik. Azərbaycanda inşaat materiallarının distribyutorları, eləcə də öz məhsul çeşidlərini artırmaq istəyən istehsalçılar ilə görüşlər keçirmək istərdik.
Sərgi keyfiyyətlə təşkil edilib, Ekspo Mərkəzin yeri rahatdır – hava limanına və şəhərə yaxındır. Bir məsələni qeyd etmək istəyirəm ki, sərgi iştirakçıları arasında MDB və Asiya ölkələrinin şirkətləri burada təmsil olunub. Və bu Asiya və Yaxın Şərq ölkələrinin öz məhsullarını Azərbaycana təklif etmək baxımından böyük potensiala malik olduğunu bir daha göstərir.

Пластиковые трубы и фитинги
- Компания Polymer Golpayegan (PG), созданная в Иране в 1981 году, является одним из ведущих производителей пластиковых труб и фитингов в стране. На своем заводе производим широкий ассортимент высококачественных труб из PVC-U, труб SWF (Soil,Waste and Vent - Почва, Отходы и Вентиляция) и фитингов под известной торговой маркой PG. Ассортимент изделий из PVC-U включает трубы и фитинги для надземной и подземной систем канализации и дренажа, водопровода, гофротрубы для прокладки кабелей, трубы для отвода дождевой воды и т.д. Наша продукция экспортируется в Европу, Центральную Азию, Африку и на Ближний Восток.
Участвуем в выставке, стремясь занять место на строительном рынке Азербайджана, наладить поставки продукции. Хотели бы провести встречи с дистрибьюторами строительных материалов в Азербайджане, а также с производителями, желающими расширить ассортимент своей продукции.
Выставка организована качественно, расположение Экспоцентра удобное – близко к аэропорту и городу. Хотелось бы отметить, что среди участников выставки много компаний из СНГ и Азии. Это лишний раз свидетельствует о большом потенциале компаний из Азии и Ближнего Востока для поставок своей продукции в Азербайджан.