İstilik sistemində yeniliklər
– Bizim şirkət müxtəlif növ istilik sistemlərinin layihələndirilməsi və istehsalı məqsədi ilə 1996-cı ildə İranın Mazandaran şəhərində təsis edilib. Biz bu gün öz məhsullarımızı Rusiya, Özbəkistan, İraq, Əfqanıstan və digər ölkələrə ixrac edirik. Şirkət öz boylerləri, müxtəlif növ qazanları (qaynar yağ, üççıxışlı, alov kamerası ilə), istilik mübadiləsi qurğuları, müxtəlif növ, enerjiyə qənaət edən sistemlər, çoxtəyinatlı elektrik stansiyaları, sənayenin müxtəlif sahələrində, yaşayış evlərində - bir sözlə isti su və buxara ehtiyac olan hər yerdə istifadə edilə bilən qızdırıcıları və odluqları ilə tanınır. Həmçinin spirallı qızdırıcı elementi olan su qızdırıcıları da istehsal edilir.
Biz “Aquatherm Baku 2017” sərgisində köhnə əlaqələri yeniləmək niyyətindəyik və yeni görüşlərin keçirilməsinə, eləcə də yeni tərəfdaşlar qazanmağa ümid edirik. Bu gün stendimizdə ən yeni texnologiya nümunəsi olan neçə kiçik cihazı nümayiş etdiririk. Bu, spiral elementi olan su qızdırıcısıdır. İçindəki spirallar bir-birindən (yuxarıdan aşağıya qədər) müəyyən məsafədə yerləşdirilib və istiliyi bütün həcm üzrə bərabər şəkildə ötürərək korroziyaya imkan vermir. Buna görə də, qızdırıcı soyumur və  qısa müddətdə istilik effekti yaradır. Bundan əlavə, qabaqcıl texnologiyaya uyğun olaraq istehsal edilmiş “Fayr baks” su qızdırıcısı da təqdim edilir. Bu məhsulun yeniliyi ondadır ki, su üç mərhələdən keçərək sürətlə qızır. Ən vacibi odur ki, bu yeniliklər yanacağa qənaət etməyə imkan verir.

Инновации систем отопления
–Наша компания основана в 1996 году в городе Мазандра в Иране с целью проектирования и производства различных систем отопления. На сегодняшний день мы экспортируем продукцию в Россию, Узбекистан, Ирак, Афганистан и другие страны. Компания известна своими бойлерами, различными видами котлов (трехходовой, с огневой коробкой, на горячей нефти), теплообменниками, различные виды энергосберегающих систем, многоцелевые электростанции, нагреватели и промышленные горелки которые могут использоваться в различных отраслях промышленности, в жилых домах. Везде где нужна горячая вода и пар. Кроме того освоены водонагреватели со спиральным нагревательным элементом.
На выставке Aquatherm Baku 2017 мы стремимся возобновить старые связи, и ждем новых встреч и партнеров. Сегодня на стенде демонстрируем несколько небольших аппаратов новейших технологий. Это водонагреватель со спиральным нагревательным элементом. Спирали в нем расположены на расстоянии друг от друга, сверху донизу равномерно передавая тепло по всему объему, не допуская коррозии. За счет этого он не замерзает и обогревает воду в короткий срок. Кроме того, экспонируется водонагреватель «Фаир бакс», произведенный по передовой технологии, новизна которого в том, что вода внутри проходит три фазы, поэтому греется быстро. Самое главное, что эти новации позволяют экономить топливо.