Plastcon Group Pipe MMC, Azerbaijan
Şirkətimiz 2015-ci ildən fəaliyyətdədir və dövlətin bütün strukturları ilə işləyirik: “Azərsu”-nun baş podratçısıyıq, eyni zamanda "SeaBreeze", "AzerGold", "SOCAR", "AZƏRİŞIQ" və "Azersun" ilə işləyirik. Bu yaxınlarda Xankəndi rayonunda ikinci zavodumuz fəaliyyətə başlayacaq. Demək olar ki, Qarabağda görülən bütün işlərdə bizim zavodun borularından istifadə edilir. Bizdə istehsal əsas iki istiqamətdədir:  təmiz su, kanalizasiya və qaz boruları, ikincisi – drenaj və kabel qoruyucu olaraq istifadə etdiyimiz qofralı (koruge) borular. Xammalımız da yüzdə yüz yerli istehsaldır, SOCAR-dan alınır.
Bu sərgidə bir neçə Türk şirkəti ilə əlaqə qurduq. Türkiyənin iri “Kalyon İnşaat” şirkəti ilə müqavilə bağladıq. Qarabağda tikinti ilə məşğul olan bir çox şirkət şirkət boruları bizdən təmin edir. Daha sonra, biz SOCAR-dan və daha bir neçə yerli şirkətdən olan ziyarətçilər ilə də söhbət etdik. Bir də  Səudiyyə Ərəbistan şirkəti ilə dostluq əlaqələri yaratdıq, sərgi sonrası onlara məhsul nümunəsi göndərəciyik. Həmçinin, burada qonşu stenddəki Türk şirkəti olan “VERA” və Səudiyyə Ərəbistan şirkəti “NEPROPLAST” ilə ortaq bir proyektdə iştirakı gözdən keçirdik.
Sərgi həmişəki kimi yüksək keçir. Yuxarıda qeyd etdiyim şirkətlər ilə keçirdiyimiz danışıqlar və qurulan əlaqələr bunu tam sübut edir.  Ziyarətçilərin sayı çoxdur. Onlar arasında həm siravi vətəndaşlar, həm də şirkətləri təmsil edən ziyarətçilər var. Sivil ziyarətçilər axının təxminən 30 faizini təşkil etsə də, biz onları göz ardı etmirik. Çünki biz təkcə korporativ satışlar etmirik. Sərgidə əməyi keçən hər kəsə dərin təşəkkürümüzü bildiririk.

Plastcon Group Pipe LLC, Азербайджан
Наша компания функционирует с 2015 года и работает со всеми государственными структурами: мы являемся генеральным подрядчиком
«Азерсу», а также сотрудничаем с «SeaBreeze», «AzerGold», «SOCAR», «AZƏRİŞIQ» и «Azersun». Совсем скоро в районе Ханкенди начнет работу наш второй завод. Практически все проекты, реализуемые в Карабахе, используют трубы нашего завода. Мы производим продукцию по двум основным направлениям: трубы для питьевой воды, канализации и газа, а также перфорированные (коруга) трубы, используемые для дренажа и защиты кабелей. Наше сырье на сто процентов местного производства, поступает от SOCAR.
На этой выставке мы установили контакты с несколькими турецкими компаниями. Мы заключили договор с крупной турецкой строительной компанией
«Kalyon İnşaat». Многие компании, занимающиеся строительством в Карабахе, обеспечиваются нашими трубами. Кроме того, мы обсудили сотрудничество с посетителями из SOCAR и несколькими местными компаниями. Также мы наладили дружественные связи с одной компанией из Саудовской Аравии, и после выставки отправим им образцы нашей продукции. Мы также рассмотрели возможность участия в совместном проекте с турецкой компанией «VERA» и саудовской «NEPROPLAST».
Выставка, как всегда, проходит на высоком уровне. Установленные контакты и проведенные переговоры с упомянутыми компаниями это полностью подтверждают. Посетителей много, среди них как простые граждане, так и представители компаний. Хотя гражданский поток составляет около 30 процентов, мы не игнорируем их, так как не ограничиваемся только корпоративными продажами. Мы выражаем глубокую благодарность всем, кто приложил усилия к организации выставки.