Elektronika və kabel sənayesinin bir araya gəldiyi platforma: Uzeltexsanoat Assosiasiyası Azərbaycanda
14 oktyabr 2025
Sultonxon Xolmuxamedov, “UzeltexsanoatAssosiasiyasının İxrac şöbəsinin rəisi, Özbəkistan
Biz artıq ikinci ildir ki, “Aquatherm Baku” sərgisində iştirak edirik. Ötən il əldə etdiyimiz müsbət təcrübə bizi bu il də yenidən burada olmağa ruhlandırdı.
“Uzeltexsanoat” Assosiasiyası Özbəkistanda fəaliyyət göstərən aparıcı elektrik texnikası və kabel sənayesi müəssisələrini, eləcə də məişət texnikası və iqlim avadanlıqları istehsalçılarını bir araya gətirir. Bizim birgə pavilyonumuzu doqquz şirkət təmsil edir və hər biri öz məhsullarını və texnoloji nailiyyətlərini təqdim edir. Əsas istiqamətlər mis məhsulları, kabel-ötürücü sistemlər, elektrik açma-bağlama avadanlıqları, məişət texnikası və iqlim sistemləridir. Ümumilikdə, 90-dan çox məhsul növü nümayiş etdirilir.
Azərbaycanda bizi çox isti və qardaş münasibətlə qarşıladılar. Hazırkı sərgidə də eyni səmimi atmosfer hökm sürür və ziyarətçilərin marağı olduqca yüksəkdir! Bu, bütün iştirakçılar üçün böyük motivasiya və inam yaradır. Biz inanırıq ki, bu iştirak konkret nəticələrə — yeni razılaşmaların bağlanmasına, diler və distribyutorlarla əlaqələrin qurulmasına, eləcə də ixrac istiqamətlərinin genişlənməsinə gətirib çıxaracaq.
Pavilyonda aktiv və pozitiv ab-hava hökm sürür, hər şey yüksək səviyyədə təşkil olunub. Bu platformadan maksimum faydalanmağa, təcrübə mübadiləsi aparmağa və Özbəkistanla Azərbaycan şirkətləri arasında əməkdaşlığı daha da möhkəmləndirməyə çalışırıq. Ümumilikdə əhval-ruhiyyəmiz çox müsbətdir — əminik ki, sərgidə iştirak gələcək inkişaf və Azərbaycan bazarında mövqelərimizin güclənməsi üçün güclü impuls yaradacaq.

Технологии и электротехника без границ: Ассоциация Uzeltexsanoat представляет Узбекистан в Азербайджане
Султонхон Холмухамедов, начальник отдела экспорта Ассоциации «Uzeltexsanoat», Узбекистан
Мы принимаем участие в выставке «Aquatherm Baku» уже второй год подряд. Позитивный опыт прошлого года вдохновил нас вернуться снова.
Ассоциация «Uzeltexsanoat» объединяет ведущие предприятия Узбекистана, работающие в сфере электротехнической и кабельной промышленности, а также в производстве бытовой техники и климатического оборудования. Наш объединённый стенд представлен девятью компаниями, каждая из которых демонстрирует собственные разработки и достижения. Основные направления — продукция из меди, кабельно-проводниковая отрасль, электрические системы включения и выключения, бытовая техника и климатические системы. Всего представлено более 90 наименований продукции.
В Азербайджане нас встретили очень тепло и по-братски. Такая же доброжелательная атмосфера царит и на нынешней выставке — интерес посетителей очень высок! Это вдохновляет и придаёт уверенности всем участникам. Мы рассчитываем, что участие обеспечит конкретные результаты: новые соглашения, контакты с дилерами и дистрибьюторами, а также расширение экспортных направлений.
В павильоне царит позитивная и активная обстановка, всё организовано на высоком уровне. Мы стараемся максимально использовать эту площадку для налаживания сотрудничества, обмена опытом и укрепления связей между узбекскими и азербайджанскими компаниями. В целом настрой у нас исключительно позитивный — уверены, что участие в выставке даст мощный импульс для дальнейшего развития и укрепления наших позиций на азербайджанском рынке.