Bizim məhsulların ən yaxşı xüsusiyyəti
–“Egeplast” şirkəti  “BakuBuild” sərgisinin daimi iştirakçılarından biridir. Bizim şirkət aparıcı dünya istehsalçılarının avadanlıqlarından istifadə etməklə yalnız yüksək keyfiyyətli xammaldan hazırlanan polipropilen boruların istehsalı sahəsində ixtisaslaşıb. Bunun sayəsində bizim məhsullar öz keyfiyyətinə görə əksər rəqiblərindən fərqlənir.
Bizim stenddə “Egeplast” şirkətinin ən yaxşı məhsul nümunələri – içməli su təchizatı, yaşayış komplekslərində daxili və xarici kanalizasiya sistemləri, istilik sistemi, təbii qaz və s. üçün boru və aksessuarlar təqdim edilir. Ümumilikdə, şirkətin məhsul çeşidinə 6500 adda müxtəlif məhsul daxildir. Yüksək keyfiyyət axtaranlar məhz “Egeplast” şirkətinin borularını seçirlər.
Şirkət Azərbaycanda üç istiqamətdə fəaliyyət göstərir – biz meliorasiya sahəsində kənd təsərrüfatı nazirliyi ilə, infrastruktur məsələlər xüsusunda isə ARDNŞ-la, eləcə də inşaat şirkətləri ilə əməkdaşlıq edirik. Azərbaycandakı nəhəng layihələr arasında “Flame Tower” binası, Heydər Əliyev Mərkəzi, “Renessans palace” yaşayış kompleksinin polipropilen borularla təchiz edilməsini qeyd edə bilərəm. Həmçinin Dubaydakı “Atlantis” otelinin tikintisində və Türkmənistandakı beynəlxalq “Türkmənbaşı” limanının modernləşdirilməsində bizim borulardan istifadə edilib.
Bu sərgidə iştirak etməkdə məqsədimiz Azərbaycandakı distribyutorlarımızı dəstəkləmək və peşəkarların “Egeplast” boruları barədə məlumatlılığını artırmaqdır. Biz burada əsasən “Azərbaycan Meliorasiya və Su Təsərrüfatı” ASC, “Azərsu” ASC və digər bu kimi dövlət orqanlarının nümayəndələri ilə görüşmək istərdik, belə ki, bizim şirkət və Avropanı təmsil edən digər iştirakçılar üçün bu müəssisələrlə fikir mübadiləsi aparmaq çox vacibdir.

Лучшая характеристика нашей продукции
– Компания Egeplast – постоянный участник выставки BakuBuild. Мы специализируемся на производстве полипропиленовых труб, которые изготавливаются только из высококачественного сырья на оборудовании ведущих мировых производителей. Благодаря этому, по качеству наша продукция выгодно отличается от большинства аналогов конкурентов.
На стенде представлены лучшие образцы продукции Egeplast – труб и аксессуаров для сфер питьевого водоснабжения, внутренних и наружных систем канализации в жилых комплексах, систем отопления, природного газа и т.д. Всего в ассортименте компании около 6 500 разновидностей продукции. Трубы Egeplast выбирают те, кому важно высочайшее качество.
В Азербайджане деятельность компании ведется в трех сферах: мы сотрудничаем с министерством сельского хозяйства в области мелиорации, с Socar по инфраструктурным вопросам, а также со строительными организациями. Из крупных проектов в Азербайджане отмечу обеспечение полипропиленовыми трубами комплекса зданий Flame Tower, Центра Гейдара Алиева, жилых комплексов Renessans palace. Наши трубы также использовались при строительстве отеля Atlantis в Дубае, и в модернизации международного порта «Туркменбаши» в Туркменистане.
Цель участия в выставке связана с поддержкой наших дистрибьюторов в Азербайджане, увеличением информированности профессионалов о продукции Egeplast. Хотелось бы встретить больше представителей государственных организаций – Мелиорационного и водного хозяйства Азербайджана, Азерсу и др., поскольку нам и другим европейским участникам важен обмен мнениями с ними.