Azərbaycanda istənilən memarlıq layihəsi həyata keçirilə bilər!
İnşaat şirkətinin rəhbəri kimi “Aquatherm Baku” sərgisi bazarı öyrənmək və sektorun yenilikləri və xidmətləri ilə tanış olmaq imkanı yaratdığı üçün məni cəlb edib. Sərgi göstərdi ki, Azərbaycanda istənilən memarlıq layihəsinin həyata keçirilməsi üçün lazım olan hər şey var.
Sərgidəki bütün istiqamətlərlə maraqlandım, ancaq növbəti layihəmiz su təchizatı, istilik və kondisionerləşdirilmə sistemlərinin quraşdırılması səviyyəsində olduğu üçün danışıqlarım əsasən bu sahədə çalışan şirkətlərin nümayəndələri ilə oldu. Axtardığım hər şeyi tapdım. Şadam ki, bütün bu məhsulların istehsalı Azərbaycanda təşkil olunur.
Qarabağın bərpası ilə bağlı sərginin keçirilməsi də mənə çox təsir etdi. Burada təqdim olunan layihələr miqyasına görə təsiredicidir. Bütün Azərbaycan xalqı kimi biz də işğaldan azad edilmiş ərazilərdə həyata keçirilən istənilən inşaat və digər layihələrdə iştirak etməyə hazırıq.

В Азербайджане можно реализовать любой архитектурный проект!
Как руководителя строительной компании, меня выставка Aquatherm Baku привлекает хорошей возможностью изучения рынка и знакомствами с новинками отрасли, материалами и сервисом. Выставка продемонстрировала, что в Азербайджане есть все необходимое для реализации любого архитектурного проекта.
Меня на выставке интересовали все направления, но так как наш очередной проект находится на уровне монтажа систем водоснабжения, отопления и кондиционирования, то основные переговоры у меня прошли именно с представителями компаний, работающих в этом направлении. Нашел все, что искал. Радует, что производство всей этой продукции организовано в Азербайджане.
Также произвело впечатление проведение выставки по восстановлению Карабаха. Представленные на ней проекты впечатляют своей масштабностью. Как и весь азербайджанский народ, мы готовы принять участие в любых строительных и иных проектах, реализуемых на освобожденных территориях.