“Aquatherm Baku 2018” sərgisi 23-26 oktyabr tarixlərində keçiriləcək
23-26 oktyabr tarixlərində Bakı Ekspo Mərkəzində 11-ci Beynəlxalq İstilik, Havalandırma, Kondisionerləşdirilmə, Su təchizatı, Santexnika və Üzgüçülük Hovuzu “Aquatherm Baku 2018” sərgisi keçiriləcək. “Aquatherm Baku” sərgisi istilik, havalandırma, kondisionerləşdirmə, su təchizatı, eləcə də havanın emalı və təmizlənməsi sahəsində yeganə ixtisaslaşmış tədbirdir. Hər il əksəriyyəti sənaye peşəkarları olan minlərlə insan bu sərgini ziyarət edir.
Bu il sərgidə Azərbaycan, Avstriya, İran, İtaliya, Çin, Rusiya, Türkiyə, Ukrayna, Fransa, Çexiya və digər ölkələri təmsil edən şirkətlər bir araya gələcək. “Aquatherm Baku 2018” sərgisinin iştirakçıları havalandırma və istilik sistemlərini, su üçün boru və filtrləri, isidici qazanları, nasosları, hidrantları və bir sıra digər məhsulları təqdim edəcəklər. Sərgidə müxtəlif istehsalçıların təklif etdikləri məişət və sənaye kondisionerləri, yastı su qızdırıcılarının geniş çeşidi də nümayiş olunacaq. Həmçinin otaqlarda mikroiqlimi uzaqdan idarə etmək üçün İT texnologiyalar da təklif olunacaq.
Sərginin işini işgüzar proqram müşayiət edəcək və bu proqram çərçivəsində iştirakçılar ilə potensial alıcılar arasında “B2B” formatlı görüşlər keçiriləcəkdir. Builki sərgidə yeni sənaye məhsullarını təqdim etmək üçün nəzərdə tutulmuş xüsusi səhnə və həmin məhsulların nümayiş ediləcəyi vitrin sərgi iştirakçıları üçün yenilik olacaq. Bu yenilik iştirakçılara öz istehsalat sirləri haqqında ətraflı məlumat vermək və ziyarətçilərin diqqətini cəlb etmək üçün əlavə fürsət verəcək. Sərgi təşkilatçılarının təklif etdikləri daha bir yenilik isə loyallıq proqramıdır. Bu proqram sərgi ziyarətçilərinə təmsil olunan şirkətlərdən məhsul və ya xidmətləri xüsusi endirimlə satın almağa imkanı verəcək.
Beləliklə, “Aquatherm Baku 2018” sərgisi yeni məhsulları bazara təqdim edən sənaye şirkətlərini, o cümlədən distribyuter və topdansatış təchizatçılarını bir araya gətirməklə yanaşı, yeni əlaqələrin qurulmasına və qarşılıqlı faydalı müqavilələrin imzalanmasına da şərait yaradacaqdır.
Sərgi Azərbaycan Respublikasının Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi, Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası (ASK) və Azərbaycanda İxracın və İnvestisiyaların Təşviqi Fondu (AZPROMO) tərəfindən rəsmi olaraq dəstəklənir. Sərginin təşkilatçıları qismində “Iteca Caspian” və “ITE Group” və həmçinin onun tərəfdaşları “EUF” (Türkiyə), “Caspian Event Management FZ LLC” (BƏƏ) şirkətləri çıxış edir. “ITE Group” şirkətinin tərəfdaşları beynəlxalq şirkətləri Azərbaycanda keçirilən sərgilərdə fəal sürətdə iştirak etməyə cəlb edirlər.

Aquatherm Baku 2018 пройдет с 23 по 26 октября
С 23 по 26 октября в Баку Экспо Центре пройдет 11-я Международная Выставка «Отопление, Вентиляция, Кондиционирование, Водоснабжение, Сантехника и Бассейны» Aquatherm Baku 2018. Выставка Aquatherm Baku – единственное специализированное событие в системе кондиционирования, вентиляции, отопления и водоснабжения, обработки и очистки воздуха, которую ежегодно посещают тысячи заинтересованных посетителей, большинство из которых профессионалы данной отрасли.
В этом году выставка соберет компании из Азербайджана, Австрии, Ирана, Италии, Китая, России, Турции, Украины, Франции, Чехии и других стран. Участники Aquatherm Baku 2018 представят  вентиляционные и отопительные системы, трубы, фильтры для воды, нагревательные котлы, насосы, гидранты и многое другое. На выставке будет представлен широкий ассортимент как бытовых, так и промышленных кондиционеров от разных производителей, плоские водонагреватели. Также будут представлены IT технологии по дистанционному управлению микроклиматом в помещениях.
Работу выставки будет сопровождать деловая программа, в рамках которой состоятся В2В встречи между участниками и потенциальными покупателями. Новшеством этого года для участников выставки станет специальная сцена для презентаций новинок отрасли и витрина, где эта новая продукция будет выставлена. Для участников это дополнительная возможность рассказать о своих ноу-хау и привлечь к ним внимание посетителей. Ещё одно новшество со стороны организаторов выставки Aquatherm Baku – это программа лояльности. Данная программа позволит посетителям выставки приобрести продукцию или услугу от представленных компаний по специальной скидке.
Таким образом, выставка Aquatherm Baku 2018 соберет на своей площадке компании данной отрасли, дистрибьюторов и оптовых поставщиков, которые представят рынку новинки, а также поможет наладить новые контакты и заключить взаимовыгодные контракты.
Выставка пройдет при официальной поддержке Агентства развития малого и среднего бизнеса Азербайджанской Республики, Фонда Поощрения Экспорта и Инвестиций в Азербайджане AZPROMO и Национальной Конфедерации Организаций Предпринимателей Азербайджанской Республики ASK. Организаторами мероприятия являются Iteca Caspian и ITE Group и ее партнеры - EUF (Турция), Caspian Event Management FZ LLC (ОАЭ), активно привлекающие международные компании к участию в азербайджанской выставке.