Sərgi qısa vaxt ərzində potensial tərəfdaşlar tapmağımıza köməklik etdi!
Vladislav Velikjanin, baş direktor, “Boru kəmərlərinin qaynaq edilməsi üzrə avtomatlaşdırılmış avadanlıqlar” (Rusiya)
Biz elektro-muftalı qaynaq aparatları istehsal edirik. Şirkət iyirmi ildən artıqdır ki, Rusiya bazarında aparıcı istehsalçıdır. Mən Bakıya ilk dəfə gəlmişəm. Sərginin təşkilati səviyyəsindən  çox razıyam.
“Aquaterm” sərgisini ziyarət etməkdə məqsədim enerji daşıyıcıları sənayesinin geniş yayıldığı Azərbaycanda tərəfdaş tapmaqdır. Zənnimcə, bununla əlaqədar olaraq belə cihazlara olan tələbat artır. Mən qısa vaxt ərzində potensial tərəfdaşlar tapmağa və əlaqə mübadiləsi aparmağa nail olmuşam. Sektor sərgiləri möhkəm və daimi işgüzar əlaqələrin qurulmasına köməklik edir. Əgər biz Azərbaycan bazarına daxil ola bilsək, gələcəkdə biz də iştirakçılar arasında öz məhsullarımızı nümayiş etdirə biləcəyik.

Выставка помогла в короткий срок найти потенциальных партнеров!
Владислав Великжанин, генеральный директор «Автоматизированное оборудование для сварки трубопроводов» (Россия)
Мы выпускаем электромуфтовые сварочные аппараты. Более двадцати лет являемся ведущими производителями на российском рынке. Вот, первый раз приехал в Баку. Очень доволен организацией выставки.
Цель визита на Aquaterm связано с желанием найти партнеров в Азербайджане, где широко развернута индустрия энергоносителей. В этой связи, по моему мнению, увеличивается потребность в такого рода приборах. Мне удалось за короткое время найти потенциальных партнеров, обменяться контактами. Отраслевые выставки помогают наладить крепкие и постоянные деловые связи. Если нам удастся выйти на рынок Азербайджана, то в будущем мы тоже будем среди участников представлять свою продукцию.