Qarabağ sakinlərini təmiz içməli su ilə təmin etmək
On dörd ildən çoxdur ki, Azərbaycan, Gürcüstan və Rusiya bazarlarında mövcud olan "AQUALINK" suyun təmizlənməsi, daşınması, avtomatlaşdırılması və idarə olunması ilə məşğuldur.
"AQUALINK" üçüncü dəfədir ki, "Aquatherm Baku" sərgisində iştirak edir. Bu gün biz Azərbaycanın Qarabağ iqtisadi rayonunu hədəfə alırıq. Məqsədimiz bu bölgənin sakinlərinin təmiz içməli su ilə təmin edilməsində texnoloji həllər, eləcə də təmizləyici qurğuların quraşdırılması, çayların və yeraltı suların idarə olunması yolu ilə ekologiyanın qorunmasıdır.
Qarabağda həyata keçirmək istədiyimiz ən böyük layihə çirkab suların təkrar emalı ilə bağlıdır. Birincisi, ətraf mühiti qorumaq, ikincisi isə, regiondakı əhalinin suya çıxışını təmin etmək üçün hər cür şərait yaradılmalıdır.
“Aquatherm Baku” sərgisinin üç günü ərzində #missionvater, #geleceküçünsu heşteqində əks olunan şüarla çıxış edərək, ziyarətçiləri su ehtiyatlarından diqqətlə istifadə etməyə imkan verəcək müasir texnologiyalarla ətraflı tanış edəcəyik.

Обеспечить жителей Карабаха чистой питьевой водой
Компания AQUALINK, присутствующая на рынках Азербайджана, Грузии и России более четырнадцати лет, занимается очищением, транспортировкой, автоматикой и менеджментом воды.
AQUALINK третий раз принимает участие на выставке Aquatherm Baku. Сегодня мы нацелены на Карабахский экономический регион Азербайджана. Наша цель – технологические решения в обеспечении жителей данного региона чистой питьевой водой, а также сохранение экологии за счет установки очистительных сооружений, управления реками и подземными водами.
Самый большой проект, который мы хотим реализовать в Карабахе, касается вторичной переработки сточных вод. Необходимо создать все условия, чтобы, во-первых, защитить окружающую среду, во-вторых, обеспечить доступность населения региона к воде.
В течение трех дней выставки Aquatherm Baku, выступая с лозунгом, который отражен в хештеге #missionwater, #gələcəküçünsu, мы подробно ознакомим посетителей с современными технологиями, которые позволят добиться бережного использования водных запасов.