İstilik nasosları – "Demir Döküm"dən yeni məhsul
"ELTI Mühəndislik" şirkəti 2006-cı ildə yaradılıb. İstilik, soyutma və su təchizatı sahəsində avadanlıqların satışı və texniki xidməti ilə məşğuluq. Şirkətimiz Türkiyənin isitmə və soyutma sistemlərinin (radiatorlar, qazanlar, kondisionerlər, su qızdırıcıları, boylerlər, quruducular) istehsalında lider olan "Demir Döküm" şirkətinin Azərbaycanda rəsmi nümayəndəsidir.
Bu gün "Demir Döküm" Azərbaycan istehlakçısına yeni məhsul – istilik nasosları təklif edir. Onlar əsasən təbii qaz təchizatı olmayan yerlərdə istifadə olunur. Bu nasoslar elektrik enerjisi ilə işləyir, evi işıq və isti su ilə təmin edir. Məsələn, Ağdam rayonunda bir neçə qurğu quraşdırmışıq. Yaxşı rəylər almışıq. Ona görə də gələcəkdə bütün Qarabağ iqtisadi rayonunu əhatə etmək istəyirik. Bundan əlavə, "Demir Döküm" istehlakçılara yalnız qaza qənaət etməyə (20%) deyil, həm də təbiəti qorumağa imkan verəcək yeni kombi modelini təqdim edir.
"Aquatherm Baku" beynəlxalq sərgisinə gəldikdə, bu tədbirin yüksək səviyyədə təşkil olunduğunu qeyd etmək istərdim. Stendimiz bir dəqiqə boş qalmır. Məsələn, qonaqlardan biri Türkiyənin Azərbaycandakı səfiri Cahit Bağçı idi.

Тепловые насосы – новый продукт от Demir Döküm
Компания ELTI Mühəndislik была создана в 2006 году. Мы занимаемся продажей и обслуживанием оборудования в сфере отопления, охлаждения и водоснабжения. Являемся официальным представителем турецкой компании Demir Döküm в Азербайджане – лидера по производству систем отопления и охлаждения (радиаторы, котлы, кондиционеры, нагреватели воды, бойлеры, сушилки).
Сегодня Demir Döküm предлагает азербайджанскому потребителю новый продукт – тепловые насосы. Их, в основном, используют в тех местах, где нет подачи природного газа. Эти насосы работают на электричестве, обеспечивая дом светом и горячей водой. К примеру, несколько агрегатов мы установили в Агдамском районе. Получили хорошие отзывы. Поэтому в будущем хотим охватить весь Карабахский экономический район. Кроме этого, Demir Döküm представляет новую модель комби, которая позволит потребителям не только экономить газ (20%), но и беречь природу.
Говоря о Международной выставке Aquatherm Baku, хотелось бы отметить высокий уровень организации данного мероприятия. Наш стенд ни на минуту не пустует. К примеру, одним из гостей был посол Турции в Азербайджане Джахит Багчи.